aktywnosc

kon_1Dla miłośników jazdy konnej oferujemy doskonałe warunki do uprawiania tej dyscypliny. W sąsiedztwie znajduje się stadnina i hodowla koni „Tordis” prowadzona przez rodzinę Państwa Mróz. Stadnina specjalizuje się w hodowli kłusaków. Kłusaki są ciepłokrwistą rasą koni i przypominają typem konie pełnej krwi angielskiej. Są to konie bardzo wszechstronne. Idealnie nadają się do rekreacji dla całej rodziny. Ze względu na swoją dobrą kondycję i wytrzymałość są bardzo chętnie używane do przejażdżek terenowych, długodystansowych, wędrówkowych. Konie są nie za wysokie (152-160cm) i dlatego szczególnie są lubiane przez dzieci. Kłusaki są z natury spokojne i łagodne oraz bardzo cierpliwe w kontakcie z ludźmi.

18_TORDIS
14_TORDIS

rower_1Teren Pojezierza Drawskiego jest doskonałym miejscem do uprawiania turystyki rowerowej. Morenowe ukształtowanie terenu, piękne krajobrazy oraz liczne, dobrze oznaczone trasy rowerowe o łącznej długości ponad 570 km, stanowią świetną bazę wypadową dla amatorów wycieczek rowerowych i rajdów.

Kliknij na mapę tras aby powiększyć!

mapapl
153

nw_1Ta młoda dyscyplina sportu zyskała rzesze zwolenników. Okolice Drawskiego Parku Krajobrazowego doskonale nadają się do uprawiania nordic walking. Liczne szlaki piesze pozwalają na kilometrowe marsze, podczas których trenujemy i utrzymujemy w dobrej kondycji całe ciało.

kajaki_1Pojezierze Drawskie to ponad 250 jezior, których urozmaicona linia brzegowa, liczne półwyspy i wyspy świetnie nadają się do uprawiania sportów wodnych. Jezioro Drawsko to największy (pow. 1871,5 ha) i najgłębszy (83 m) akwen wodny pojezierza doskonały do żeglowania. Drawa jest najdłuższą rzeką Pojezierza Drawskiego i jednocześnie jednym z najciekawszych krajobrazowo szlaków spływów kajakowych w Polsce. Organizujemy spływy kajakowe Drawą we współpracy z biurem turystycznym www.mrowka.pl.

178
DSC_0077

wedka_1W najbliższej okolicy znajdują się liczne jeziora bogate w wiele gatunków ryb. Wędkarzom najbardziej odpowiadają wody jezior w Dolinie Pięciu Jezior, Jeziora Drawskiego, Siecino, Kołackiego, Kłokowskiego i Resko. Najczęstsze zdobycze to płotki, leszcze, okonie, szczupaki, liny i sandacze. W okolicy znajdują się również płatne łowiska. Do dyspozycji naszych gości jest łódź wędkarska.

worowo 007
DSC01234

hunt_1Lasy Pojezierza Drawskiego zajmują ok. 140 tys. hektarów powierzchni. W przeważającej części to lasy sosnowe i mieszane w których rosną buki, świerki, i modrzewie. Tereny łowieckie obfitują w zwierzynę łowną, w tym głównie jelenie, sarny, dziki, lisy oraz dzikie ptactwo. W ocenie myśliwych to doskonałe tereny łowieckie. To  jeden z najbogatszych i najatrakcyjniejszych terenów łowieckich w całej Polsce.

garnki_1W sąsiedniej wsi znajduje się pracownia mistrzów rzemiosł artystycznych – „fabryka aniołów”. Prowadzi warsztaty sztuki ceramicznej.

grzyb_1Takie zbiory już parę kroków od domu – zapraszamy!

DSC_0265
grzybobranie

offroad_1Kierowcy terenowych samochodów, quadów i motocykli  znajdą doskonałe warunki do jazdy terenowej. Pojezierze Drawskie to setki kilometrów dróg polnych, głównie na terenie poligonu drawskiego, na których można trenować ekstremalne jazdy po nieutwardzonych drogach. Na terenie poligonu drawskiego odbywają się cyklicznie duże, międzynarodowe rajdy: ,,Poland Trophy”, ,,MT Rally”, ,,Rajd Drezno – Wrocław”, ,,Baja Poland” oraz wiele imprez o charakterze lokalnym.

208